Ułatwienia dostępu

Strona główna

Krakowska Szkoła Biznesu UEK zaprasza na

DEGROWTH AS THE NEW NORMAL – PERSPECTIVES AND OPPORTUNITIES

XIX Międzynarodowy Kongres MBA: 19-21 maja 2023

Międzynarodowy Kongres MBA to największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA. Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim budowę aktywnej platformy współpracy, wymiany doświadczeń, poszerzanie wiedzy i horyzontów. O specyfice Kongresu decyduje połączenie wystąpień naukowców z polskich i zagranicznych uczelni z czołowymi międzynarodowymi ekspertami i ekonomistami.

Kongres MBA w liczbach

0
edycja Kongresu
0
uczestników
0
panelistów
0
lata doświadczenia
0
złotych zebranych na aukcji charytatywnej
0
paneli

Co zyskasz biorąc udział w Kongresie?

Warsztaty tematyczne

Spotkanie w szerokim gronie specjalistów z różnych branż jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, pomogą Ci rozwinąć Twoje kompetencje. Zyskasz praktyczne umiejętności, które wykorzystasz w swojej codziennej pracy. 

Gala dinner z aukcją charytatywną

Gala Dinner z parkietem do tańczenia i muzyką na żywo w hotelu Hilton Garden Inn (ul. Konopnicka 33) to okazja do pogłębienia relacji z uczestnikami Kongresu. Zespół NO STRESS swoją muzyką na żywo nada ton wieczorowi i nastroi wszystkich gości do dobrej zabawy. To także szansa na pomoc innym dzięki aukcji charytatywnej. Całkowity dochód zostanie przekazany na sprzęt do rehabilitacji seniorów oraz pacjentów z chorobami onkologicznymi z przeznaczeniem na Oddział Rehabilitacji Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla w Krakowie.

Panele tematyczne

Ponad 30 przedstawicieli ze świata nauki i biznesu podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem podczas 4 paneli dyskusyjnych. 

Piknik rodzinny

Wydarzeniem kończącym Kongres jest piknik rodzinny połączony z turniejem golfowym. W zależności od umiejętności będziesz mógł wziąć udział w Akademii Golfa z instruktorem, który nauczy Cię podstaw gry. Zaawansowani gracze mogą wziąć udział w Turnieju KSB UEK Golf Cup.

Poznaj Panele dyskusyjne

Keynote Speaker - Hal Halladay

Breakthrough Leadership

Hal Halladay
CEO Breakthrough Leadership and TEDx speaker

OPIS PANELU:

Flip the Script: Siła nastawienia, by zmienić przyszłość biznesu

Poprzez rozszerzenie naszej perspektywy możemy postrzegać zmiany jako szansę, a nie zagrożenie i w pełni wykorzystać nasze zasoby intelektualne, w tym kreatywność i umiejętności rozwiązywania problemów, aby odwrócić scenariusz i zmienić przyszłość biznesu. Domyślna przyszłość biznesu jest ustalona, chyba że zdecydujemy, że ma być inaczej. Kluczem do zmiany naszej domyślnej przyszłości jest nasz sposób myślenia. Sposób myślenia kształtuje to, jak postrzegamy i reagujemy na nasz świat i może być czynnikiem ograniczającym lub katalizatorem tworzenia lepszego świata biznesu.

Panel 1

Unpacking Degrowth for Business

OPIS PANELU:

Choć wszyscy wiemy, że żyjemy na planecie o ograniczonych zasobach, zagrożonej przez rosnące emisje dwutlenku węgla, w latach 2005-2022 światowa gospodarka podwoiła swój rozmiar.

Postwzrost (degrowth), koncepcja sięgająca lat 70-tych, krytykuje wzrost gospodarczy za wszelką cenę, z lekceważeniem granic planety, powodujący wyzysk człowieka i zniszczenie środowiska. Ludzkie niekończące się pragnienie więcej – większych gospodarek, większej konsumpcji, wyższych zysków korporacyjnych – jest nierealistyczne w dłuższej perspektywie. Tak jak niewygodna jest ta koncepcja dla biznesu, uważamy, że wymaga ona rozmowy. Czy postwzrost w biznesie to oksymoron?

Podczas tego panelu będziemy rozmawiać z naukowcami i ekspertami biznesowymi, aby zdemaskować koncepcję postwzrostu, zbadać jej wyzwania i możliwości. Dowiemy się, co firmy już robią, aby zrekonfigurować swoje modele biznesowe, promować projektowanie produktów dostosowanych do postwzrost i zmienić pozycję swoich łańcuchów wartości. Firmy stojące na czele ruchu postwzrostu tworzą nowe drogi tworzenia wartości w oparciu o innowacje rynkowe i nowe technologie. Naukowcy zajmujący się zarządzaniem twierdzą, że podczas gdy niektóre firmy i branże z pewnością zostaną w najbliższej przyszłości zakłócone, inne, które obecnie się przekształcają, wyprzedzą swoich konkurentów. Gdzie będziesz?

Panel 2

Degrowth Management

OPIS PANELU:

Postwzrost (Degrowth) to koncepcja mówiąca o przyszłości bez wzrostu lub ze wzrostem mniejszym niż obecnie. Przy obecnym wykorzystaniu zasobów naturalnych, niszczącym życie na ziemi, spowolnienie wzrostu przyczyni się do poprawy jakości życia na naszej planecie.

Postwzrost w wymiarze społecznym dotyczy nie tylko zmniejszenia konsumpcji, lecz także zmiany stylu życia. Badania naukowe przekonują bowiem, że powyżej pewnego poziomu wzrostu i bogacenia się, nie przekładają się one na polepszanie jakości życia. Brak czasu na konsumowanie korzyści płynących z wzrostu czy niemożność zaspokojenia aspiracji powodują, że chcemy coraz więcej i nigdy nie jesteśmy zaspokojeni.

Podczas panelu dotyczącego postwzrostu w kontekście relacji pracodawca-pracownik, wspólnie z prelegentami będziemy zastanawiać się, jakie są potrzeby pracowników i jak je zaspokoić w duchu zrównoważonego rozwoju. Czy redukcja czasu pracy, benefity czy zapewnienie odpowiednich narzędzi i infrastruktury mają realny wpływ na dobrobyt pracowników? Czy nowoczesne technologie sprzyjają postwzrostowi w dużych, międzynarodowych firmach, czy wręcz odwrotnie? Porozmawiamy także o tym, w jaki sposób minimalizować konsumpcję przy jednoczesnej maksymalizacji well-beingu pracowników.

Panel 3

Degrowth Marketing

OPIS PANELU:

Kiedy Philip Kotler, “ojciec nowoczesnego marketingu” zabiera publicznie głos, każdy marketer uważnie słucha, zwłaszcza jeśli temat jest tak prowokujący do myślenia jak ten.

W jednym z swoich ostatnich wystąpień w 2022 roku  Kotler podkreślił, że podczas gdy “misją społeczną jest niekończący się wzrost gospodarczy”, musimy zapłacić cenę za “wyczerpywanie zasobów naturalnych…. nawet zagrażających przetrwaniu naszej planety”. Interesujące jest jednak to, jak to wpływa na zawód marketingowca? Zdaniem profesora, „degrowth” ma na celu między innymi ograniczenie konsumpcji – czyż jednak nie stoi to w sprzeczności z głównymi celami stawianymi przez dyrektorami ds. marketingu?

Czy stosunkowo nowa w biznesie idea “mniej znaczy więcej” – forsowana do tej pory wyłącznie przez marketerów społecznych, którzy “używają marketingu do zmiany zachowań i stylów życia” – ma szansę znaleźć także swoje zastosowanie w biznesie B2C?

Podczas panelu poświęconego przyszłości marketingu i dyskusji nad strategicznym kierunkiem jego dalszego rozwoju, wspólnie z prelegentami zastanowimy się, czy ścieżka wytyczana przez automatyzację, metawers i AI jest jedynym kierunkiem rozwoju? Czy też czeka nas społeczna i kulturowa rewolucja polegająca na „odłączaniu się” i świadomej rezygnacji marek z inwestowania w marketing? Czy wreszcie nowe technologie mają szanse odmienić sposób w jaki myślimy o marketingu zrównoważonym i wskazać jeszcze inną ścieżkę zmian, która do tej pory była dla nas niedostępna? Wspólnie zastanowimy się także czym jest marketing zrównoważony – i w jakim stopniu jesteśmy w stanie uczyć, przestrzegać i egzekwować od biznesu przestrzegania „nowych” reguł marketingu.

 

Bilety

Rezerwuj teraz:

Ticket type: Ilość biletów: Cena za bilet:
KUE KSB MBA Program Student

If you want to participate in extra events please select them below (Gala Dinner not included).

421 Left:
Free
KUE KSB MBA Program Graduate

If you want to participate in extra events please select them below (Gala Dinner not included)

498 Left:
150,00 
Other MBA Program Graduate

If you want to participate in extra events please select them below (Gala Dinner not included).

499 Left:
500,00 
KUE KSB Employee/Współpracownik KSB UEK

If you want to participate in extra events please select them below (Gala Dinner not included).

199 Left:
Free
Standard Ticket

If you want to participate in extra events please select them below (Gala Dinner not included)

498 Left:
750,00 
Gala Dinner

price per person

489 Left:
250,00 

Wydarzenia towarzyszące

Family Picnic Golf Tournament (single ticket) - Sunday
300 Left:
100,00 
Family Picnic Golf Tournament (family ticket)- Sunday
298 Left:
150,00 
Wine Tour (min. 10 persons) - Saturday *
400 Left:
400,00 
Shooting Tour (min. 10 persons) - Saturday *
400 Left:
400,00 
Obwarzanek Museum (min. 10 persons) - Saturday *
150 Left:
150,00 
Nowa Huta Tour (min. 10 persons) - Saturday *
200 Left:
200,00 
Ilość: Całkowity

* Wine Tour, Shooting Tour, Obwarzanek Museum and Nowa Huta Tour odbywają się w tym samym czasie, prosimy wybrać jedną wycieczkę.

Agenda

11:30-13:00

Registration/Rejestracja

Lunch Break/Przerwa obiadowa

13:00-13:15

Official Opening of the XIX MBA Congress/Oficjalne rozpoczęcie XIX Kongresu MBA

13:15-14:00

Keynote Speaker – It is good business to do a good business – How to create value in the new world?

Speaker:

14:00-14:45

Panel 1: Unpacking Degrowth for Business

Speakers:

14:45-15:00

Coffee Break/Przerwa kawowa

15:00-15:45

Keynote Speaker – Breakthrough Leadership

Speaker:

15:45-16:30

Panel 2: Degrowth Management

Speakers:

16:30-17:15

Panel 3: Degrowth Marketing

Speakers:

20:00-02:00

Gala Dinner and Charity Auction/Gala Dinner wraz z aukcją charytatywną

09:30-11:00

Round-tables sessions/Sesje round-tables

Round table 1. Erasmus+ for Business

Round table 2.

11:00-11:15

Coffee Break/Przerwa kawowa

11:15-14:15

Workshops/Warsztaty

Workshop 1. Managing Your Personal Finance (by Jacek Więcek)

Workshop 2. Acting Workshop for business people (by Don Allen)

Workshop 3. Product strategy: a hands-on workshops (by Joanna Mariasiewicz)

Workshop 4. Cognitive bias (by Łukasz Czyż)

Workshop 5. Ideation phase of new product development – idea generation workshops (by Dorota Zacharska)

Workshop 6. How to perform express financial statement analysis of a company? (by Tatiana Garanina)

Workshop 7Travel smart for business (by Edyta Satchell)

Workshop 8Mindset Matters: Lead with Curiosity (by Hal G. Halladay)

12:00-14:00

Round-tables session/Sesja round-tables

(for invited guests only/jedynie dla zaproszonych gości)

Round table 1. Wartość dyplomu MBA w Polsce (in Polish)

14:15-15:00

Lunch Break/Przerwa obiadowa

15:00-15:15

Official closing of the XIX MBA Congress/Oficjalne zakończenie Kongresu

16:00-20:00

Study visits/Wizyty studyjne

Wine Tour

Located only 20 km west of Krakow, a local Jura Vineyards offers delicious grape wine-tasting experiences. The vineyard provides tours during which you will learn about the company and the winemaking process. Moreover, you will try the one and the only wine in the region. Each sample has a wonderful taste and scent that you will enjoy in an atmospheric setting. Zagrabie Vineyard is not only for wine connoisseurs but also for standard visitors who want to taste original white, red, and sparkling wines during our Wine Tour.

The Vineyard produces high-quality grape wine. The vine grows on a southwestern hillside which gives it a unique character. The vineyard tour is also a fantastic opportunity to admire the Polish countryside region full of greenery and nature.

First, you will stroll along grapevine paths. During the walk, the owner will present interesting facts and information about the wine-making process. Next, you will take part in a wine-tasting session together with delicious local cheese and meat products.

Shooting Tour

Let our professional English-speaking instructors take care of you providing all safety measures. Guided by your private instructor you are going to learn how to operate and shoot any possible type of gun. Our helpful staff is going to answer all of your questions about guns and shooting in a professional manner, making your trip entertaining and informative at the same time.

Enjoy shooting such legendary weapons as Kalashnikov AK 47, Glock, pump-action shotgun, or combat revolver loaded with .44 Magnum bullets making it “the most powerful handgun in the world”. Choosing from many different packages offered by the tour operators and shooting ranges, you can rest assured that MrShuttle offers you the best package with the most beneficial number of shots and a variety of weapons.

The package includes 47 shots from Glock 17, PM-63 9mm, Colt 1911, AK47, Saiga or M4.

Obwarzanek Museum

Museum was opened in 2017. Obwarzanek or sometimes obarzanek, is a kind of Polish bagel. The name derives from the processing step obwarzanie (parboiling), or dipping in the boiling water. A Russian cognate is baranka. Obwarzanek krakowski has the status of a regional food with protected geographical indication. The visit includes Obwarzanek making.

Nowa Huta Tour

The tour will start in front of the University of Economics building. Participants will set off in period cars to one of the most interesting districts of Krakow.

The first stop will be Plac Centralny, where visitors will be able to admire the monumental architecture of socialist realism and hear the history of Nowa Huta.

The next stop will be the administrative buildings of the former Lenin Steelworks. 

Participants will have a unique opportunity to see the now defunct conference rooms, the offices of the directors and chief engineers, which were once a symbol of elegance and luxury.

One of the most interesting points on the list is a tour of the bunker located in the underground of the Steelworks.

Visitors will inspect old maps, building plans and a command centre. They will light their way with flashlights to get an even stronger feel for the Cold War atmosphere.

Finally, the guide will show participants one of the most important places in Nowa Huta – the Ark of the Lord church, which was fought for and won by the citizens as a symbol of opposition to communist regime.

10:00

Family Picnic and Golf Tournament for the CSB Director goblet prize/Piknik rodzinny wraz z turniejem golfowym o puchar Dyrektora KSB.

The culmination of the Congress, as in previous years, will be a picnic organized at the Royal Kraków Golf & Country Club in Ochmanów/Zwieńczeniem Kongresu, podobnie jak w latach ubiegłych, jest piknik zorganizowany w ROYAL KRAKÓW GOLF & COUNTRY CLUB w Ochmanowie.

Galeria

Patronat honorowy

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Krakowa
prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego

Patronat honorowy Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
J.M. prof. UEK, dr. hab. Stanisława Mazura

Konsul Honorowy Wielkiej Brytanii w Krakowie
Kazimierz Karasinski, MBE

Konsul Generalny Węgier w Krakowie
dr Tibor Gerencser

Konsul Honorowy Belgii w Krakowie
Dr. Philippe De Brouwer

Patronat instytucjonalny

Patronat medialny

Organizatorzy

Kontakt

Krakowska Szkoła Biznesu

Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Rakowicka 27, 31-510 Kraków
Pawilon G, parter
e-mail: kongresmba@uek.krakow.pl

Przewiń na górę